KRYNICA ZDRÓJ

Print Friendly, PDF & Email
CENA: DATA ROZPOCZĘCIA: 22-12-2024

1 DZIEŃ

Wyjazd w godzinach wcześnie porannych. Przejazd do Nowego Wiśnicza, gdzie mieści się znany zamek Kmitów i Lubomirskich. Pierwsze zabudowanie w miejscu ówczesnego zamku w Nowym Wiśniczu to gotycka budowla z XV wieku. W XVI wieku, dzięki staraniom Piotra Kmity herbu Szreniawa, zamek przybrał formę renesansową. W 1593 roku zabudowa trafiła w ręce Sebastiana Lubomirskiego. Jego syn w latach 20-tych XVII wieku przekształcił zamek na wczesnobarokową rezydencję i warownię. Przejazd do Lipnicy Murowanej. Dziś stanowi przykład typowej zabudowy miejskiej średniowiecznej osady o charakterze targowym. Przejazd pod drewniany kościół pw. św. Leonarda z XV wieku, który umieszczony jest na Światowej Liście Dziedzictwa UNESCO. Powrót w godzinach wieczornych.
Przejazd do Krynicy Zdrój, zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.

2 DZIEŃ

Śniadanie, przejazd do centrum Krynicy. Wyjazd Kolejką Gondolową na Jaworzynę (1114 m n.p.m.), podziwianie panoramy Beskidów, Pienin i Tatr- zapoznanie się z siecią szlaków turystycznych (165 km). Podejście do Schroniska i zwiedzanie Muzeum Turystyki Górskiej powrót kolejką. Następnie przejście do centrum (zwiedzanie kościoła neorenesansowego, „Łazienek Mineralnych”, „Patrii” – hotelu należącego do Jana Kiepury, pijalni Jana i Józefa). Obiad, zwiedzanie centrum Krynicy – Muszli Koncertowej ,Starych Łazienek Borowinowych (omówienie walorów leczniczych Krynicy), Ławeczki Kraszewskiego, Starego Domu Zdrojowego – jednego z najpiękniejszych obiektów neorenesansowych w Polsce projektu Jana Zawiejskiego – twórcy teatru Słowackiego w Krakowie, Muzeum Nikifora, pomnika Adama Mickiewicza. Przejazd do obiektu, kolacja, nocleg.

3 DZIEŃ

Śniadanie, wyjazd Kolejką linowo-terenową na Górę Parkową, zjazdy na Rajskich Ślizgawkach, pacer do źródełka „Miłości” – degustacja wody mineralnej. Zejście z Góry Parkowej przyrodniczą ścieżką edukacyjną stawy: „Czapli”, „Łabędzi”, „Szczytowy”) przystanek przy sanktuarium Maryjnym – rzeźba projektu Artura Grottgera i zapoznanie się z legendą o Krynickich Zdrojach. Zejście obok kaplicy parkowej wybudowanej w stylu budownictwa cerkiewnego do Pijalni Głównej. Odpoczynek w Pijalni Głównej i degustacja wód mineralnych. Obiad, wyjazd w drogę powrotną. Powrót w godzinach wieczornych.


JEŚLI JESTEŚ ZAINTERESOWANY OFERTĄ, WYPEŁNIJ FORMULARZ - SKONTAKTUJEMY SIĘ Z TOBĄ

POWRÓT