ZIELONA SZKOŁA W DWD KAROLINKA W JARNOŁTÓWKU

Print Friendly, PDF & Email
CENA: kalkulowana indywidualnie dla każdej grupy DATA ROZPOCZĘCIA: 24-05-2021

Zielona Szkoła na bazie Domu Wczasów Dziecięcych
Dom Wczasów Dziecięcych “KAROLINKA”

Dom Wczasów Dziecięcych KAROLINKA w Jarnołtówku leży w malowniczym zakątku województwa opolskiego na wschodnim krańcu Sudetów u podnóża Gór Opawskich. W otoczeniu malowniczo przyrodniczy krajobraz gór, parku krajobrazowego oraz ciszy, spokoju i uroku polskiej wsi.

DWD Karolinka jest niepubliczną placówką opiekuńczo-wychowawczą zapewniającą opiekę i wychowanie uczniom w okresie pobierania nauki poza miejscem stałego zamieszkania.

Przeznaczoną do okresowego pobytu dzieci i młodzieży w celu wspierania ich fizycznego i psychicznego rozwoju oraz wzmocnienia ogólnej kondycji psychicznej, a także kształtowania zachowań prozdrowotnych, z wykorzystaniem lokalnych warunków klimatycznych.

Placówka wspomaga wychowanie oraz opiekę szkolną i rodzinną.

Podstawę prawną działania Domu Wczasów Dziecięcych stanowi ustawa z dnia 7 września 1991 r. o systemie oświaty ( tekst jednolity: Dz.U. z 2004r. Nr 256, poz. 2572 z pó?n. zm. ) oraz Statut.

Nadzór Pedagogiczny nad działalnością Domu Wczasów sprawuje Opolski Kurator Oświaty.

Zakwaterowanie na bazie pokoi z łazienkami. Ponadto w ośrodku: jadalnia, świetlica, sala telewizyjna, boisko, plac zabaw.

Grupom przyjeżdżającym zapewniamy całodzienne wyżywienie, całodobową opiekę wychowawczą oraz zróżnicowaną gamę świadczeń programowych.

ŚWIADCZENIA

 • zakwaterowanie w pokojach z pełnym węzłem sanitarnym – 4 noclegi
 • całodzienne wyżywienie od obiadu w pierwszym dniu do śniadania w ostatnim dniu na terenie DWD, obiad w drodze powrotnej w restauracji
 • całodzienną opiekę nauczycieli – wychowawców, opiekę nocną oraz w razie potrzeby opiekę medyczną
 • realizację podstawy programowej, programu ekologicznego, regionalnego, przyrodniczego, prozdrowotnego, turystyczno-krajoznawczego

Dodatkowo na życzenie

 • atrakcje – zwiedzanie + rozrywki w trakcie podróży i pobytu na miejscu
 • transport autokarowy
 • dodatkowo realizujemy program turystyczny z biletami wstępu: Krzywa Wieża, Muzeum Frankensteina, Izba Pamiątek Regionalnych, JuraPark Krasiejów + Park Nauki i Ewolucji Człowieka, Zaginione Miasto Rosenau, wieża widokowa na Biskupiej Kopie, zwiedzanie na trasie: Głuchołazy – Nysa – Otmuchów ( przejażdżka Expresem Nyskim lub angielskim autobusem)

Wolne terminy:

 • 24-28.05.2021
 • 7-11.06.2021
 • 30.05-03.06.2022
 • 6-10.06.2022

Koszt kalkulujemy indywidualnie dla każdej grupy w zależności o jej liczebności, miejsca wyjazdu, kosztów osobodnia oraz dodatkowych atrakcji

Zapraszamy do kontaktu osobistego, telefonicznego lub mailowego z naszym biurem    w celu rezerwacji terminu oraz wspólnej organizacji wyjazdu dzieci  na zieloną szkołę


JEŚLI JESTEŚ ZAINTERESOWANY OFERTĄ, WYPEŁNIJ FORMULARZ - SKONTAKTUJEMY SIĘ Z TOBĄ

POWRÓT