MOSZNA

Print Friendly, PDF & Email
CENA: 85 ZŁ / OS DATA ROZPOCZĘCIA: 25-05-2019

Z/25/5/19

Program wycieczki:
Wyjazd z Legnicy – 8.30 parking sklep BI1
Przejazd na trasie :  Legnica- Ślęza – Niemodlin- Moszna- Legnica
Wyjazd na Śląsk Opolski. Opolska ziemia urzeka  bogactwem i pięknem zabytkowych miejsc, świadczących o  ich wspaniałej historii i kulturze materialnej ludzi, którzy tu niegdyś mieszkali. Są miejsca, które po prostu warto znać, warto odwiedzić. Opolanie mają ich bardzo wiele. Jednym z Siedmiu Cudów  tego Regionu jest  Zamek w Mosznej. Wycieczkę rozpoczynamy od wizyty w zamku Topacz w Ślęzy pod Wrocławiem. Na terenie dawnej posiadłości  hrabiego Köningsdorf  oglądamy Wystawę  Motoryzacji , prywatną kolekcję motoryzacyjnych unikatów : ekskluzywne auta marki Rolls-Royce i Bentley, Cadillaki, filmowe auta z lat trzydziestych, Mustangi, Jaguary,  legendarne motocykle. Stamtąd udajemy się  na Opolszczyznę
– do Zamku Książęcego w Niemodlinie. Wg plebiscytu  Polska Travel-  z września 2017 – ogłoszonego najpiękniejszym zamkiem w Polsce.
Historia zamku liczy 700 lat, po Piastach, setki lat właścicielami zamku były niemieckie rody arystokratyczne a zamczysko jest jednym z najpotężniejszych w Polsce. Ma lochy, duchy, tajemnice….
jak zagadkowa historia z PRL- owskimi służbami  do roku 1986, (Erich Koch – kara, której nigdy nie wykonano) i  Bursztynowej Komnaty(rekonstrukcja)  w tle. Opowieść – śladami „Teorii Spiskowych” programu Tomasza Siekierskiego. To tutaj w Niemodlinie Jan Jakub Kolski nakręcił przepiękny film „Jasminum”. Zamek zwiedzamy z przewodnikiem.
Odkrywamy dalej Opolszczyznę i jedziemy do zamku w Mosznej. To zamek w środku  BAŚNI, gdyby nie
to, że on istnieje naprawdę!  Ma 365 komnat, 99 wież i wieżyczek. Do 1945 r. Moszna była rezydencją potentatów przemysłowych,  śląskiego rodu Tiele von Winckler, gościł tu cesarz Niemiec   i
król Prus Wilhelm II z dynastii Hohenzollernów. Zwiedzamy z przewodnikiem : salę jadalną, sale balową, oranżerię, gabinet hrabiego, kaplicę. No i mamy  majowe popołudnie, delikatny zapach wiosny  a wokół zamku Festiwal Kwitnących Azali. To bajkowa sceneria-pocztówkowy zamek zachwyca urodą na rozległej polanie.
Czy zamek w Niemodlinie , czy zamek w Mosznej  jest tym  NAJPIĘKNIEJSZYM musicie osądzić Państwo sami……!  Ale oba, mimo wielu przeciwności losu przetrwały….. a my przejmujemy  schedę.
Wycieczkę prowadzi i o zamkach
opowiada – Iwona Chodur, pilotka z Kowar
Cena zawiera:
przejazd autokarem,opiekę pilota na całej trasie,ubezpieczenie NNW,opłaty parkingowe, opłaty drogowe.
Cena nie zawiera:
Bilety wstępu: Muzeum Motoryzacji  – 12 zł, Niemodlin – 10 zł, Moszna – 13 zł  (emeryci, studenci),pozostali  – 19 zł

JEŚLI JESTEŚ ZAINTERESOWANY OFERTĄ, WYPEŁNIJ FORMULARZ - SKONTAKTUJEMY SIĘ Z TOBĄ

POWRÓT