KAZIMIERZ DOLNY + SANDOMIERZ

Print Friendly, PDF & Email
CENA: 340 ZŁ DATA ROZPOCZĘCIA: 5-10-2019

Z/5/10/19

Program wycieczki :
Dzień 1
Wyjazd z Legnicy o godz 5:00 przejazd przejazd do Kazimierza Dolnego,spacer przez miasto zwiedzanie malowniczego miasteczka m.in. Mały Rynek o wspaniałej architekturze, spacer renesansowymi kamieniczkami, zwiedzanie ruin średniowiecznego Zamku z Basztą oraz Kościoła Farnego. Przejście na Górę Trzech Krzyży – punktu widokowego wzniesionego na pamiątkę zarazy panującej w mieście na początku XVIII wieku.
i rejs po Wiśle w kierunku Zamku w Janowicach . Legenda głosi….Córka właścicieli zamku, Helena Lubomirska zakochała się w młodzieńcu, który nie dorównywał jej pozycją społeczną. …Nie wiadomo z jakich powodów jej ciało złożono na zamku w Kazimierzu. Duch Heleny co noc wracał do Janowca i odwiedzał sypialnię rodziców. Powrót statkiem do Kazimierza Dolnego,Przejazd na nocleg. Obiadokolacja.

Dzień 2
Śniadanie  przejazd do Ujazdu i zwiedzanie Zamku Krzyżtopór, następnym punktem naszej wycieczki jest Sandomierz znajduje się na siedmiu wzgórzach nad brzegiem Wisły, stąd czasami określany jest jako „mały Rzym”. W Sandomierzu poznamy historię: min. Zamku Królewskiego, Dworku Ojca Mateusza, zobaczymy Ucho Igielne – jedyna zachowana furta, spośród dwóch niegdyś istniejących w systemie murów obronnych. Przez furtę komunikowali się ze sobą bracia z dwóch klasztorów dominikańskich; jednego położonego poza murami miasta i drugiego, wewnątrz murów obronnych. Krzemień Pasiasty, Rynek Starego Miasta, Synagoga. Czas wolny….
Ostatnim punktem naszej wyprawy będzie…..Podziemna Trasa Turystyczna lochy w Sandomierzu to system dawnych czternastu i piętnastowiecznych piwnic, w których kupcy sandomierscy składowali towary handlowe. Obecna podziemna trasa utworzona została przez połączenie dawnych piwnic i podziemnych składów (w części z nich udało się zachować pierwotne wątki obmurowań). Trasa prowadzi pod ośmioma kamienicami. Najgłębsze wyrobiska sięgają dwunastu metrów pod płytę Rynku, a długość chodników wynosi łącznie 470 metrów.Sandomierskie lochy owiane są legendami. Drążone przez wieki pod miastem korytarze i komory z racji ich obronnego i gospodarczego charakteru, otoczone były tajemnicami. Najsłynniejsza legenda mówi o Halinie Krępiance, która została zasypana wraz z Tatarami w tajemnych korytarzach…… czas wolny w godzinach popołudniowych wyjazd w drogę powrotną.

Cena zawiera:
przejazd autokarem klasy turystycznej, opiekę pilota podczas całej trasy,
przewodnika miejskiego (Kazimierz Dolny, Sandomierz), 1 x nocleg agroturystyka, 1
śniadania, 1 x obiadokolacje, ubezpieczenie.
Cena nie zawiera:
Biletów wstępu rok 2019 :
Zamek 5 zł w Kazimierzu Dolnym,
Trasa podziemna 14 zł,
Rejs 17 zł,

Zamek Krzyżtopór 10 zł
Uwaga program jest ramowy i może ulec zmianie


JEŚLI JESTEŚ ZAINTERESOWANY OFERTĄ, WYPEŁNIJ FORMULARZ - SKONTAKTUJEMY SIĘ Z TOBĄ

POWRÓT