BELGIA – W KRAINIE CZEKOLADY I PIWA

Print Friendly, PDF & Email
CENA: 550 ZŁ + 195 E DATA ROZPOCZĘCIA: 1-05-2018

E 1-6/05/18

01.05 (wt.) – Wyjazd z Legnicy o godz. 6:00. Przejazd przez Niemcy do Belgii. Postoje co 3,4-godziny. Zakwaterowanie w hotelu w Brukseli ok. 19:00. Obiadokolacja, nocleg

02.05 (śr.)  – Śniadanie. Zwiedzanie Brukseli. Przejazd przez Dzielnicę Europejską, rondo Schumana

z budynkiem Berlaymont – siedzibą Komisji Europejskiej i Justus Lipsius mieszczącym Radę Unii Europejskiej, Parlament Europejski; Łuk Triumfalny. Spacer: Grand Place, nazwany przez Wiktora Hugo najpiękniejszym placem na świecie, który wraz ze wspaniałą kolekcją kamieniczek i XV-wiecznym ratuszem został wpisany na listę UNESCO; Manneken Pis – znany na całym świecie, jeden z symboli miasta, katedra św. Michała i św. Guduli. Czas wolny. Obiadokolacja, nocleg.

03.05 (czw.) – Śniadanie. Zwiedzanie położonej nad rzeką Skaldą Antwerpii, która przyciąga turystów galeriami sztuki, pięknym portem oraz reputacją największego w świecie ośrodka szlifierstwa diamentów. Spacer: Grote Markt z renesansowym ratuszem, XVI-wiecznymi kamieniczkami, fontanną Sylwiusza Brabo i katedrą Najświętszej Marii Panny. Następnie przejazd do Gandawy – kwintesencji miasta średniowiecznego. Spacer: Most św. Michała, kościół św. Mikołaja, podziwiania miasta z wieży widokowej – Het Belfort van Gent, zamek Gravensteen (z zewnątrz). Powrót do hotelu. Obiadokolacja. Nocleg.

04.05 (pt.) – Śniadanie. Wyjazd do pięknej i dostojnej Brugii, której zabytkowe centrum umieszczone jest na liście UNESCO. Urokliwe zabytki oraz malownicze uliczki poprzecinane kanałami, a także niezwykły klimat sprawiły, że Brugia nazywana jest flamandzką Wenecją. Spacer: plac Markt z wieżą zegarową Belfort, dzielnica Burg z Bazyliką Świętej Krwi oraz ratuszem Stadhuis. Rejs łódeczkami po kanałach miasta. Czas wolny na belgijskie piwo i frytki, wizytę w czekoladowych sklepikach. Powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

05.05 (sb.) – Śniadanie. ppzejazd do Waterloo – niewielkiego miasteczka, znanego głównie ze słynnej bitwy będącej ostateczną klęską wojsk Napoleona Bonaparte. Batalia miała miejsce 18 czerwca 1815 roku i obecnie uważana jest za jedną z najważniejszych bitew w dziejach świata. Wejście na upamiętniający to wydarzenie kopiec, na którego szczycie stoi statua lwa patrzącego w kierunku Francji. Przejazd do Leuven – aby obejrzeć najpiękniejszy ratusz w Belgii, prezentujący gotyk brabancki. Czas wolny na posiłek. Wyjazd do Polski około 14:00.

06.05 (nd.) – Zakończenie wycieczki ok. 2:00 w nocy.

fot. Wolfgang Staudt

Cena obejmuje

  •  przejazd autokarem kat. 4* /WC, barek, klimatyzacja, DVD/  opiekę pilota – przewodnika na całej trasie  ubezpieczenie KL (10 000 EUR), NNW (15 000 PLN), bagaż (1000 PLN)  4 noclegi w jednym hotelu w Brukseli (pokoje 2,3-osobowe z umywalką i prysznicem)  4 śniadania w formie bufetu  4 obiadokolacje 2-daniowe  Opłaty parkingowe  Turystyczny Fundusz Gwarancyjny  Pamiątkowe znaczki  Zestaw słuchawkowy

Cena nie obejmuje

  • biletów wstępu do zwiedzanych obiektów – ok. 30 EUR

JEŚLI JESTEŚ ZAINTERESOWANY OFERTĄ, WYPEŁNIJ FORMULARZ - SKONTAKTUJEMY SIĘ Z TOBĄ

POWRÓT